sobota, 11 lutego 2017

Post-prawda czyli świat stanął na głowie!
- Baco wy się tak na wszystkim znacie, to powiedźcie ile jest prawd?
- Piyrso prawda to świynta prowda, drugo tyż prowda, a trzecio gówno prowda.
Znacie ten dowcip?
   Ten baca żył chyba w poprzednim stuleciu, bo nie znał jeszcze jednej prawdy, która zrobiła furorę w 2016 roku czyli post- prawda . Ogłosili to redaktorzy Oxford Dictionaries.
   Post-prawda to okoliczności, w których fakty mają mniejszy wpływ na kształtowanie opinii publicznej niż odwoływanie się do jej emocji i osobistych przekonań - tak brzmi słownikowa definicja "Słowa Roku 2016".
   Z definicji więc wynika, że nie jest to żadna prawda, a manipulacja i oszustwo, ale trzeba przyznać,że sprytnie wymyślona i wykorzystywana przez polityków.
    Słowo kłamstwo jest takie nieładne i niemodne!
Taką post-prawdą jest historyjka z syryjskimi sierotami, ta zmyślona, poruszająca emocje opowieść poruszyła czytelników wszystkich portali społecznościowych i mało kogo interesowała zwykła prawda. 

 ONA JEST NUDNA, NIE WYWOŁUJE SILNYCH EMOCJI, NIE MOŻNA NA JAKIMŚ PORTALU APELOWAĆ O POMOC, OSKARŻAĆ RZĄDZĄCYCH O NIECZUŁOŚĆ, a siebie kreować na osobę wrażliwą i współczującą.Inni też poprawią sobie samopoczucie lajkując to szczytne wezwanie.

   Biedna prawda! Czy jeszcze odzyska należne jej miejsce w tym naszym zrelatywizowanym świecie?

9 komentarzy:

 1. Bo najgorsze, że właściwie to juz nie wiadomo, co jest a co ne jest prawdą. Granice sie zacierają a wszechobecna manipulacja robi swoje...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiadomo co prawda,każdy trzyma się swojej:)))Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 3. Bo każdy ma swoją prawdę i taka jest prawda ;) Pozdrawiam :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiedziałam nawet o tym, znałam właśnie tylko te trzy prawdy, a nawet ostatnio ktoś mi ten dowcip mówił. Każdy ma swoje racje i uważa je za prawdę, tak to już jest.. :)Pozdrawiam cieplutko;) Tak Po Prostu BLOG Będzie mi miło jak zajrzysz do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj trudno teraz o jakąkolwiek prawdę, każdy ma swoją. Życie staje się galimatiasem. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. No tak, ciężko teraz zorientować się co jest prawdą, każdy ma swoją...serdecznie pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 7. Ach ci redaktorzy i politycy, oni to zawsze mają swoją prawdę, taką, która im najlepiej pasuje. To wiadomo nie od dziś. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety... Dlatego trzeba się głęboko zastanowić zanim w coś uwierzymy przeczytawszy w sieci... Nie powielać niesprawdzonych wiadomości...

  OdpowiedzUsuń
 9. A prawdy wokół nas coraz mniej, niedługo i ze świecą jej nie znajdzie...

  OdpowiedzUsuń