sobota, 30 kwietnia 2016

Serce domu
                                      


    Jak łatwo się domyślić, tematem dzisiejszego posta będzie kuchnia, miejsce do którego prowadzą drogi wszystkich domowników. Nie tylko dlatego, że stoi tam lodówka, ale przede wszystkim stół, który jednoczy wszystkich członków rodziny Moim zdaniem to najważniejszy mebel w kuchni, Uważam, że nawet w najmniejszej kuchence należy wygospodarować miejsce na choćby niewielki stoliczek, przy którym można razem usiąść do posiłku. Na nim mały wazonik z kwiatkami i już wyczarowaliśmy miejsce, gdzie każde najskromniejsze danie smakuje lepiej!   Kuchnia to moje królestwo i dlatego przywiązuję wielką wagę do jego urządzenia. Ma być nie tylko funkcjonalna, ale także przytulna, bo tam spędzam najwięcej czasu, nie tylko przyrządzając posiłki, ale także oddając się swojej największej pasji czyli czytaniu książek.   Ostatnio mnie nie było przez dłuższy czas na blogu, bo mieliśmy remont kuchni, byłam więc bardzo zajęta, musiałam bowiem przypilnować, by nowe oblicze mego królestwa spełniało wszystkie moje wymagania. Wiedziałam, że musi być nie tylko stół, ale także dobre jego oświetlenie. Zadbałam też o wygodne i miękkie krzesełka do siedzenia z oparciem. Trochę mi było żal starej kuchni, ale już była wysłużona, a poza tym dobrze czasami coś zmienić w swoim życiu, tym bardziej, że zaczynamy z mężem nowy etap w życiu, bo jak pisałam wyfruwa nam z gniazda ostatnie nasze dziecko i zostaniemy sami.   Nowa kuchnia jest utrzymana w zupełnie innej kolorystyce, ale mam nadzieję że dobrze się będę w niej czuła. Poza tym zamiast kuchenki gazowej będzie płyta indukcyjna, co mnie trochę ekscytuje i jestem ciekawa czy będę zadowolona z gotowania na niej.


23 komentarze:

 1. Kochana dla mnie kuchnia to najważniejsze pomieszczenie, moje królestwo. Spędzam w niej dużo czasu. Bardzo ładnie się prezentuje twoja :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kochana dla mnie kuchnia to najważniejsze pomieszczenie, moje królestwo. Spędzam w niej dużo czasu. Bardzo ładnie się prezentuje twoja :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, kuchnia to ważne miejsce w domu, ja lubię przebywać w swojej otwartej kuchni z jadalnią.
  Płytę taką miałam przez 12 lat, córka ma nadal i jest zadowolona, musisz się przyzwyczaić bo trochę inne gotowanie niż na gazie...śliczna ta Twoja nowa kuchnia ,,,serdecznie pozdrawiam...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo elegancka. Moja kuchnia jest malutka, więc się szybko zagraca, ale i tak większość mojego życia w niej upływa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo elegancka i schludna kuchnia. Aż miło się patrzy :)

  Pozdrawiam,
  Stara Kobieta

  OdpowiedzUsuń
 6. Trochę z zazdrością patrzę na takie schludne i nieskazitelne kuchnie. U mnie - jak t w sercu - emocji i uczuć pełno , tak jest i w kuchni. Na szafkach pełno sprzętu ( bo lubię różne ułatwiające życie nowinki) , wiszące na haczykach kolorowe kubeczki, każdy z innej "parafii". Podoba mi się taka gładka nowoczesność, ale jednak źle bym się w niej czuła. Kwestia gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niesamowita ta Twoja kuchnia i kolory takie jak lubię. Zazdroszczę Ci, taki długi blat i stoliczek, nie mam słów, chyba bym z takiej kuchni nie wychodziła:))
  Naprawdę piękna!

  OdpowiedzUsuń
 8. Niesamowita ta Twoja kuchnia i kolory takie jak lubię. Zazdroszczę Ci, taki długi blat i stoliczek, nie mam słów, chyba bym z takiej kuchni nie wychodziła:))
  Naprawdę piękna!

  OdpowiedzUsuń
 9. Kuchnia - serce domu :) ta jest niezwykle elegancka!

  OdpowiedzUsuń
 10. Widzę że Twoja kuchnia jest bardzo elegancka:))ja też większą część dnia spędzam w kuchni:))))Pozdrawiam serdecznie:)))

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie żałuj starej kuchni, nowa pięknie wyszła,jest śliczna ;)
  Życzę owocnego gotowania!
  Na płycie super się gotuje, sama już sobie nie wyobrażam inaczej ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękna, nowoczesna kuchnia w ciepłych kolorach. Ja nie jestem typem gospodyni, ale życie pokazało, że jednak właśnie w kuchni spędzam sporo czasu. Musi w niej być jasno, wygodnie i przytulnie, a przede wszystkim funkcjonalnie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ładnie :) Mi się tak strasznie chce zmian ;) ..muszę chociaż ściany pomalować :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Śliczna kuchnia.Dużo spędzam w niej czasu.Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 16. widać,że nowa. Moja nie jest taka minimalistyczna.

  OdpowiedzUsuń
 17. przepiękna kuchnia!
  mogę prosić o klik w link do kurtki w nowym poście ? :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Przepiękna kuchnia w mojej wymarzonej stylistyce !!
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 19. Przepiękna kuchnia w mojej wymarzonej stylistyce !!
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 20. Kuchnia prezentuje się fantastycznie. Jest bardzo elegancka i stonowana. Aż miło patrzeć.

  OdpowiedzUsuń