niedziela, 13 listopada 2016

Chciałabym być głupia
   Są takie chwile, kiedy chciałabym byś osobą ograniczoną i mniej wrażliwą! Z wiekiem doszłam do wniosku, że takim osobom chyba żyje się łatwiej, a może i przyjemniej. nie muszą sobie ciągle stawiać pytań o sens życia, nie widzą na każdym kroku głupoty innych, nie zastanawiają się ciągle nad tysiącem spraw. Obojętny im jest los świata, żyją tym by się najeść, z telewizji się dowiedzą co mają kupić i co myśleć, na kogo głosować. Jeśli u kogoś na stałe jest włączony program TVN lub Polsat nie  cierpi PiS-u i uważa, że mamy zagrożoną demokrację i boi się, że teraz, gdy Amerykanie wybrali na prezydent Trumpa, grozi światu jakiś kataklizm! Należą teraz w ich mniemaniu do światłych Europejczyków!
   Ci, którzy częściej oglądają TVP, Trwam, Republikę, najczęściej popierają partię obecnie rządzącą.
   Jakie do wygodne nie musieć się zastanawiać, czy to co nam mówią jest prawdą. Żyć tylko tym, co tu i teraz!   Mam chyba teraz za dużo czasu na myślenie, dużo nauczyło mnie życie i lektury. Widziałam do czego skłonni są ludzie dla zdobycia władzy i pieniędzy. Niektórzy do ich zdobycia są gotowi do zrobienia najgorszych świństw i podłości!
   A ja , jako że pretenduję do tych, którzy chcą się zaliczać do ludzi porządnych i uczciwych, pracuję nad swoimi słabościami i zostaję przy swoich zasadach i ze swoimi dylematami.
   Takie jest życie!
Nieodmiennie jednak odnajduję radość w pięknie otaczającego mnie świata.21 komentarzy:

 1. Niestety tak już jest w życiu.. ludzie są tak różni. Są Ci normalni, uczciwi, którzy wolą iść krętą drogą ale tą słuszną.. i są tacy, którzy wolą iść na skróty choć często te drogi są niezbyt uczciwe.
  Ważne by zawsze myśleć pozytywnie bo w tych czasach tyle to nam zostało ♥
  http://mundo-pandory.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, im człowiek bardziej wrażliwy i mądrzejszy tym trudniej jest mu żyć we współczesnym świecie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie to napisałaś ale jak to zrobić, żeby być głupim i nie myśleć?
  Tego chyba nie da się ani nauczyć ani wypracować!
  Też szukam samych pozytywów, chociażby właśnie w otaczającej nas przyrodzie.
  Serdecznie pozdrawiam, miłej niedzieli...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale mamy tylko to jedno zycie i trzeba je przeżyć jak najbardziej świadomie, odpowiedzialnie i mądrze, zeby mieć czyste sumienie i niczego potem nie żałować.Co tam, że inni zacietrzewieni, zamknięci na logiczne argumenty indyczą się i indyczą. Widzocznie sprawia im to przyjemnośc. ldzie muszą byc rózni, bo tylko z tej róznorodności płynie jakaś nauka. I nauczyć się nie przejmować sprawami, na które nie ma sie wpływu, nie wchodzic w bezproduktywne kłótnie i nie denerwować się tym, co inni wyprawiają. Jasno i prosto kroczyć swoją ścieżką, choć to rani i boli, ale tylko taka ścieżka ma sens...
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jesteś sama w takim myśleniu:)))też czasem chciałabym mieć wszystko gdzieś i nie przejmować się sprawami na które i tak nie mam wpływu:)))masz rację świat jest piękny i wiele fantastycznych ludzi,którzy rekompensują nam to zamartwianie się:)))Pozdrawiam serdecznie podziwiając piękną zimę jaka u nas zawitała,mimo że za nią nie przepadam:)))))

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie również często nachodzą takie myśli, ale równie szybko odpędzam je od siebie. Wolę być osobą świadomą niż bezmyślnym przysłowiowym "lemingiem" wierzącym ślepo w to co mówią gadające pudełka...

  OdpowiedzUsuń
 7. No już tak jest, że świat czasami na głowie postawiony. Ja najchętniej z tego powodu "uciekam" na leśne szlaki gdzie zawsze pięknie jest.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygodnie nie myśleć, ale jednak wolę być świadomą. Przed myślami, które mnie dręczą uciekam w świat tworzenia czegoś z niczego:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Myśle że człowiek bardziej świadomy ma ważniejszą rolę zadaną tu i teraz. I chyba nie powinno się dążyć i porównywać z tymi mniej świadomymi, tylko raczej rozwijać to co zostało nam dane. Bo tylko dzięki ludziom którzy się zastanawiają, na świecie istnieje jeszcze dobro, miłość empatia itd. Może nie od razu na cały świat, ale swą świadomością ulepszajmy to - co wokół nas- nasz mały kawałek wszechświata :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jeszcze jedno :) wiesz o tym że Anioł Stróż , czy wszechświat - jakkolwiek to nazwiesz - spełnia dokładnie nasze życzenia ? ( przekonałam się na własnej skórze ) To tak na marginesie odnośnie tytułu tego posta :)

   Usuń
  2. Nie miałam takiego zamiaru ;) Sporo jednak czytam na ten temat i wiem, że podświadomość lub Anioł Stróż - zależy kto co wybiera - jest mało skomplikowane - spełnia dokładnie to o co się prosi :) Pozdrawiam ciepło

   Usuń
 10. Mówisz, że uważasz się za porządną i uczciwą, a tak łatwo i krytycznie oceniasz ludzi po tym, jaką telewizję oglądają...jak na kogoś kto nie ogląda jesteś dobrze poinformowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można krytykować czegoś, czego się nie zna, a poza tym moim zamiarem nie był krytyka poglądów, ale ludzkiej głupoty i bezmyślności!
   Zauważyłam, że różnimy się poglądami, dlatego od wielu miesięcy nie wchodzę na Twego bloga, bo mam zasadę, że nie rozmawiam na takie tematy, by się nie kłócić, bo przecież w wielu innych sprawach możemy myśleć podobnie, lubić te same blogi.

   Usuń
 11. Czasami tez bym chciała...
  Jak Ci ludzie, którzy myślą, że PIS im DA, tylko nie dociera do nich, że DA, ale z naszych pieniędzy:/
  Chciałabym czasami bezmyślnie wysyłać Rydzykowi zamiast dać choremu dziecku..
  Naprawdę mniej by bolało... :/

  OdpowiedzUsuń
 12. Ha, też kiedyś rozmawiałam z koleżanką, że czasem lepiej by było być głupim i niczego nie widzieć, nie przejmować się, nie zauważać... Ale czy na pewno?
  Tak czy siak, fotki ładne. Niechby już ten śnieg był niż plucha (u mnie na dworze szaro-buro). Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wpadłam do Ciebie i widzę piękną zimę , zostańmy przy zimie tak będzie najlepiej. Pozdrawiam Zosia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Za najmądrzejszą się nie uważam i to u siebie lubię ale za dużo myślę i tego nie mogę z siebie wytępić. Więc do wszechświata ślę życzenie - daj mi Aniele więcej niemyślenia !!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Osoby "mądre inaczej" najczęściej uważają, że wiedzą wszystko, więc rozterki są im obce. ;) Telewizja dla niektórych jest bardzo wygodna, bo zwalnia ich - jak sama napisałaś - z samodzielnego myślenia. Z włądzą i pieniędzmi zaś jest tak, że trzeba do nich dorosnąć - jak do wszystkiego na tym świecie. Niektórym to się niestety nie udaje i najzabawniejsze jest to, że takie osoby widać najwyraźniej. Zazwyczaj codziennie spotykamy całkiem spore grono fajnych ludzi, na tle których jedna osoba o odmiennym zachowaniu będzie widoczna jak latarnia na tle spowitej mgłą zatoki. I jakoś tak się dziwnie dzieje, że najczęściej właśnie ta osoba może stać się okularem, przez który możemy zacząć postrzegać świat. Życie jest ciekawe, ludzie są ciekawi, nasze spostrzeżenia i emocje też są ciekawe... Podsumowując: nie ma powodu, by unikać własnych myśli, emocji, wrażliwości. Nie chciej być głupią. I bez tego znajdzie się ktoś "mądry inaczej", kto będzie próbował taką Ciebie przedstawić. ;) Bądź sobą, czerp radość z otaczającego Cię świata, zachowaj własny sposób bycia i czuj się z tym dobrze. :) Pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 16. Zgadzam się z Tobą, lepiej być osobą która za wiele nie główkuje. Niestety nie należę do tych osób, ale ostatnio zaczynam uczyć się nie tyle "niemyślenia" co dystansowania się od rzeczy, na które nie mam dużego lub żadnego wpływu. Uczę cieszyć się dniem dzisiejszym, nie rozpamietywać i nie mysleć za bardzo do przodu. Pdziwianie cudów natury to jest To!!! :)))

  OdpowiedzUsuń
 17. Smutne to jest, co piszesz. Gdzieś tam w końcu chyba wszyscy ulegamy jakimś wpływom, bo nie łatwo się od tego ustrzec, ale warto mieć jednak własne przemyślenia, iść własną drogą i być wiernym swoim poglądom. Ja też mam mnóstwo myśli, które mnie nurtują, ale nie wszystkie ujawniam. Chcę żyć i być sobą . Pozdrawiam :))

  OdpowiedzUsuń